"Nova" Srbija neporažena protiv prvaka Evrope! "Hobotnica" Rajković i Jovićev nestvaran promašaj... (Video/Foto)
Predrag Rajković na utakmici Srbije i Španije, Foto: Starsport©

LIGA NACIJA

Objavljeno: 22:55h
Veljko Petrović
Završeno
22:37h

Desetkovana i neka nova fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je bez golova protiv Španije u prvom kolu A4 Lige nacija.

Na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu, izabranici Dragana Stojkovića Piksija "pokazali su zube" aktuelnom prvaku Evrope.

Dragan Stojković Piksi na utakmici Srbije i Španije
Dragan Stojković Piksi na utakmici Srbije i Španijefoto: Starsport©

Iz prvog poluvremena treba izdvojiti fantastičnu odbranu Predraga Rajkovića u 32. minutu posle oštrog udarca Ajozea Pereza iz prve.

Samo 120 sekundi Luka Jović je promašio nemoguće! Majstorsko proigranje Andrije Živkovića i Jovićev veliki promašaj u situaciji jedan na jedan sa Rajom.

Detalj sa utakmice Srbije i Španije
Detalj sa utakmice Srbije i Španijefoto: Starsport©

U drugom poluvremenu se "crvena furija" razigrala i "orlovi" su u retkim trenucima prelazili na polovinu svog protivnika.

Pretio je u dva navrata Alehandro Grimaldo i jednom Lamin Jamal, ali je "rampu" spustio "hobotnica" Predrag Rajković.

U drugom meču ove grupe, Danska je na svom terenu savladala Švajcarsku sa 2:0.

Пласман обезедио Sofascore

Kapiten Nikola Milenković i saigrači gostuju upravo Danskoj 8. septembra odd 18 časova, dok će Švajcarska istog dana, ali od 20.45 ugostiti Španiju.

00:23

Bora Čorba pušta se i na poluvremenu

(Espreso/Veljko Petrović)

22:36h

Kraj utakmice: Srbija - Španija 0:0.

22:34h

88. minut - Opet "hobotnica" Rajković! Parada posle centaršuta Grimalda.

22:29h

85. minut - Stefan Mitrović na terenu umesto Ivana Ilića. Žuti karton za Luisa de la Fuentea, selektora Španije.

22:26h

82. minut - Feran Tores i Hoselu zamenili su Nika Vilijamsa i Danija Olma.

22:19h

76. minut - Jamal je pokušao iskosa sa ivice šesnaesterca, ali ponovo Rajković! Ruiz ustupa mesto Pedriju.

22:18h

74. minut - Grujić i Ratkov menjaju Samardžića i Jovića.

22:15h

71. minut - Odličan slobodan udarac Grimalda i majstorska intervencija Rajkovića! Posle toga Lamal pored gola.

Predrag Rajković na utakmici Srbije i Španije
Predrag Rajković na utakmici Srbije i Španijefoto: Starsport©
22:14h

69. minut - Žuti karton za Kristijana Belića.

22:12h

67. minut - Žuti karton dobio je Dani Olmo.

22:07h

62. minut - Još jedan debitant! Kristijan Belić zamenio je Andriju Živkovića. Tri minuta ranije žuti karton dobio je Robin Le Norman.

22:00h

56. minut - Kukurelja i Perez ustupaju mesta Grimaldu i Ojarzabalu.

21:56h

51. minut - Centaršut Lamina Jamala iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog. Karvahal je ušao iza leđa odbrane Srbije, ali je prebacio gol iz teške pozicije.

21:52h

49. minut - Ivan Ilić je fauliran, a Laport je dobio žuti karton. Ivan je iz slobodnog udarca sa 19 metara šutirao pored gola.